Český svaz koloběhu

43. ročník České Rollo ligy odstartoval v Konstantinových lázních - 16.05. 2017

Sobotní závod, resp. předstartovní přípravu ovlivnila silná bouřka a trasa byla mokrá, přesto se všichni postavili na start a otevřeli sezónu 2017.  Časovku na 3, 6 a 9 km projel každý za své, okruh téměř nenabízel místa k odpočinku. Celkově tři nejrychlejší závodníci časovky byli: vítěz Matyáš Olšar (Kostka Racing), druhý Ladislav Provod (PSP- KLUB KOLOBĚHU PLZEŇ) a třetí Vojta Hrůza (Bez pedálů). V ženách časovku vyhrála Kateřina Ševcová (Kostka Racing), druhé místo patřilo Šárce Waldhauserové (Bokolobka tým Ostrava) a třetí Elišce Onderkové (Lipenští draci).  Sobotní výsledky ke stažení níže.

Neděle přivítala závodníky slunečnou oblohou.

V 8:45 odstartoval dlouhý závod na 21 km žen (7 kol), ultraveteránů, kadetů a žáků. Několik úvodních okruhů, jela na čele 10 -12 členná skupinka závodnic a ultraveteránů. S přibývajícím časem se počet vedoucí skupinky zmenšoval, přesto se vyplnil předpoklad pořadatelů, že o konečném umístění budou závodníci bojovat ve spurtu do posledních metrů. Celkově zvítězila opět Kateřina Ševcová (Kostka Racing), druhé místo patřilo Šárce Waldhauserové (Bokolobka tým Ostrava) a třetí dojel ultraveterán Jiří Jirák (Koloběžci Pardubice).

V 10:20 pak odstartovalo svůj závod na 30 km (10 kol) 58 mužů. Přes ostré tempo od úvodních metrů jel první okruhy na čele kompaktní devatenáctičlenný balík. V pátém kole nastoupil nestárnoucí Láďa Provod, čas kola se stlačil na 5:49 a balík se začal drobit. V šestém kole Olšar a Pavlem stačil čas kola na 5:41 definitivně se rozpadla i vedoucí skupina, čímž se závodní pole rozdrobilo na jednotlivce a malé skupinky a na tvářích závodníků bylo vidět, že i rychlá trasa bolí  a jak je náročné bojovat o umístění v závodě i o body do celkové Ligové tabulky. Celkově zvítězil opět Matyáš Olšar (Kostka Racing), druhý dojel Jan Pavel (Bez pedálů) a třetí Ladislav Provod (PSP- KLUB KOLOBĚHU PLZEŇ).

Nedělní výsledky ke stažení níže.

Pořadatelé děkují za podporu obci Konstantinovy lázně a především místním hasičům, kteří perfektně zajistili uzavření trasy závodu, zejména v neděli, kdy zpomalili ze stanice vyjíždějící a o 15 minut zpožděný lokální vlak, který by jinak narušil hladký průjezd druhé části pelotonu závodu mužů.

Ke stažení

 

 
 
 
 

Přidat komentář

 
 
 

 
 
 

Komentáře

Indy Car 500 | 23.05. 2017 21:17

https://500indy.org/ https://500indy.org/ https://500indy.org/ https://indyc500.com/ https://indyc500.com/ https://indyc500.com/
 

Nejbližší akce

 

Newsletter

Vepište prosím zkratku organizace které patří tento web.

 

Naši partneři

 
YEDOO
 
Svět Koloběžek
 
Kickbike
 
ATEX
 
MARTIN BUGNER
 
Koloběžky NISTLER
 
KOLOBĚHSPORT PLZEŇ
 
Kolobezime
 
VELORAMA
 
COLLM
 
Mibo
 
Cocon
 
KISLINGER
 
Kolobezkovy Portal
 
 
 
2010 © Český svaz koloběhu | designed by AG25