Český svaz koloběhu

Průběžné výsledky po 5. kole Rollo ligy 2017 + Český pohár - 25.09. 2017

O víkendu nás čeká závěrečné šesté kolo Rollo ligy 2017 v Březí u Říčan a v absolutním pořadí mužů ještě není rozhodnuto o celkovém vítězi!
Michal Kulka a nebo Matyáš Olšar, kdo z nich bude Ligovým vítězem rozhodne až nedělní dlouhý závod a pro oba závodníky by to bylo vítězství premiérové.  Další zajímavostí je to, že pokud by ligový titul získal Matyáš Olšar, stal by se nejmladším ligovým vítězem. A hlavně by Ligový pohár doputoval na Moravu po dlouhých 19 letech, neboť poslední ligové vítězství závodníka moravského týmu je z roku 1998 a tím koloběžkářem  byl Jiří Ešner z RC Zlín na 12“ koloběžce.

V ženách absolutně půjde již jen o souboj o celkové druhé místo mezi Alenou Legátovou a Anet Morávkovou, protože titul si již zajistila při závodech ve Velkém Poříčí Katka Ševcová.

Ale nejde jen o absolutní špičku, dle průběžných výsledků je ještě mnoho neznámých a proto se vyplatí závodit v Březí u Říčan. Vše si můžete nastudovat níže.

Český pohár skončil Blanenskou desítkou 9. září a celkové absolutní výsledky jsou také níže. Vítězem Českého poháru se stal Jan Pavel, druhý celkově skončil Vojtěch Hrůza (oba tým Bez pedálů) a třetí místo patří Ondřeji Theinerovi z Ultima K. Lap Teamu.

V ženách Český pohár ovládla Petra Legátová (Kobra), před druhou Šárkou Plachou (Bez pedálů) a třetí Petrou Fořtovou. Českého poháru se zúčastnilo celkem  183 žen a 342 mužů.

Na závěr dodáváme, že po skončení  nedělního  dlouhého  ligového závodu Březí u Říčan dne 1. 10. proběhne i vyhlášení celkových výsledků Rollo Ligy  2017 (prvních 3  závodníků ve všech věkových kategoriích) a dále i vyhlášení celkových vítězů Českého poháru 2017.