Český svaz koloběhu

Výsledky a reportáž 1. závod ČPK - Kolem Světa 2017 - Františkovy Lázně - 05.04. 2017

V neděli 2.dubna odstartoval ve Františkových Lázních prvním kolem Český koloběžkový pohár 2017. Na trať prvního dílu  seriálu Bez Pedálů a zároveň zahajovací silničního závodu pro sezónu 2017 se letos vydalo 98 koloběžkářů a běžců.

Úvodní závod nejmenších účastníků na odrážedlech a hliníkových koloběžkách naladil ostatní účastníky na správnou notu a nejmenší děti rozhodně nebraly závod na lehkou váhu.

Dětský závod (kategorie do 15 let) na 2,4 km už byl skutečným bojem a odhalil několik budoucích talentů koloběžkového světa. V poli se utkali závodníci týmů PSP KK Plzeň, Bez pedálů a Unikosů, které budeme určitě v letošním roce vídat na stupních vítězů i v dalších závodech.

V hlavním závodě čekala na koloběžce 20km dlouhá trať kolem velkého rybníka Amerika (dvě kola) a na běžce trať poloviční. Přesto, že v noci a brzy ráno před závodem v západní části Česka pršelo a v lese byly komunikace ještě pořádně mokré a asfalt studený, panovala mezi účastníky dobrá nálada a to už je se setkáních po zimním období a když začalo mezi mraky vykukovat sluníčko, byla nálada ještě lepší.

A výkony na úvod sezóny byly sakra rychlé. V hlavním závodu mužů, hráli prim už do správné koloběžkové pohody rozježdění závodníci, Honza Pavel, Vojta Hrůza a Ondra Theiner. Závodníci Bezpedálů, roztrhali vedoucí skupinku prvním ostrým nástupem cca 1,5 km po startu, i když se je sedmičlenná skupinka snažila sjet, nadále svůj náskok pozvolna navyšovali. Ale i ve skupině pronásledovatelů se jela pořádná pila, na 7,7 km před začátkem ostrého stoupání měli tito závodníci průměrnou rychlost 30,2 km/h.

Jak všechny závody dopadly, a fotogaleri nejdete na http://www.bezpedalu.cz/svet/

 

Ke stažení

 

 
 
 
 

Přidat komentář

 
 
 

 
 
 

Komentáře

NBA Playoffs | 17.04. 2017 23:13

https://nba-playoffs.org/ https://nba-playoffs.org/ https://www.playoffs-nba.org/ https://www.playoffs-nba.org/
 

Nejbližší akce

 

Newsletter

Vepište prosím zkratku organizace které patří tento web.

 

Naši partneři

 
YEDOO
 
Svět Koloběžek
 
Kickbike
 
ATEX
 
MARTIN BUGNER
 
Koloběžky NISTLER
 
KOLOBĚHSPORT PLZEŇ
 
Kolobezime
 
VELORAMA
 
COLLM
 
Mibo
 
Cocon
 
KISLINGER
 
Kolobezkovy Portal
 
 
 
2010 © Český svaz koloběhu | designed by AG25